TEATR W KLUBIE STOK

TEATR

ZAJĘCIA TEATRALNE w Klubie "STOK"

Małgorzata Sienkiewicz – od 1988 roku instruktorka tańca i teatru, twórczyni i koordynatorka festiwali i projektów kulturalnych, specjalistka w zakresie teatru cieni i teatru czarnego, uczestniczka szkoleń z zakresu języka migowego, audiodeskrypcji, partycypacji społecznej, autorka scenariuszy teatralnych, monodramów, tekstów piosenek, animatorka kultury, zasłużona działaczka kultury, stypendystka Marszałka Województwa Podlaskiego w dziedzinie kultury z zakresu prowadzenia autorskich zajęć teatralnych dla dzieci i młodzieży, prezes Fundacji „Przestrzeń”.

TEATR CZARNY
W czarnym teatrze wykorzystywany jest genialny, choć prosty, trik: główną rolę odgrywają aktorzy ubrani na czarno, którzy na ciemnym tle są niewidoczni dla publiczności, a przedmioty w ich rękach swobodnie poruszają się w przestrzeni i są widoczne dzięki oświetleniu ich światłem ultrafioletowym. Dzieci zapoznają się z przestrzenią teatralną, zasadami działania lamp uv.
Wykonają z papieru formy geometryczne i stworzą z nich obrazy w żywym planie i świetle uv.
Zapoznają się z animacją lalek wykonanych z materiału. Zanimują formy tworzone z dłoni w białych rękawiczkach i duże kawałki białego materiału.

TEATR CIENI
W ramach warsztatu dzieci poznają różne techniki teatru cieni. Rozpoczniemy naszą przygodę od zapoznania się z własnym cieniem oraz sytuacjami, w których zmieniają one proporcje, będziemy przy tym korzystać z form aby zmienić ich wygląd i charakter. W ten sposób wkroczymy do magicznego świata teatru cieni. Poznamy tajniki tego teatru, techniki lalkarskie, budowę scenografii. Będziemy razem tworzyć etiudy teatralne z wykorzystaniem poznanych elementów.

Klub STOK, ul. Stroma 33, 15-662 Białystok, tel. 502 871 312 kontakt@klubstok.pl